Mille poolest erineb tööstuslik veepuhastus eratarbija veepuhastusest?

Igapäevase veetarbimise puhul räägime vee puhastamisest ja -töötlusest joogiveeks. Tööstuses ja kaubanduses räägime me aga vee puhastamisest ja - töötlusest filtraadiks, permeaadiks ja diluaadiks.
Kõigeks selleks, mida erinevad tööstusharud nagu näiteks keemiatööstus, joogi- ja toiduainetööstus, puidutööstus, meditsiinitööstus ja energiatööstus edukaks toimimiseks vajavad. Seadmed nagu näiteks aurukatlad, elektrolüüserid ja turbiinid vajavad oma tööks ülipuhast vett. Allpool väike valik seadmetest, mis seda igapäevast tööd võimaldavad.
GENO®-OSMO-X pöördosmoos

Kasutatakse toorve joogivee magestamiseks, tootmisvee demineraliseerimiseks. Toodetud permeaati kasutatakse meditsiinitehnoloogias või toidu- ja joogitööstuses. Peenfiltri ning rõhuregulaatori kaudu jõuab vesi solenoidventiili kaudu kõrgsurvepumpa. Pumba kiirust saab reguleerida sagedusmuunduri abil, et saavutada süsteemispetsiifiline permeaadi toodang. GENO®-OSMO-X permeaadi tootlikkus on kuni 80 %. GENO®-OSMO-X on energiasäästlik, seda saab ühendada tavaliste BUS-süsteemidega ning see on varustatud integreeritud andmelogimisega ja mitmekeelse puutepaneeliga. 

Energiasääst kuni 30%
Väike ruumivajadus
Ühendatav tavaliste BUS-süsteemidega
Automaatne isereguleeriv süsteemi töö
Online-kontroll- ja jälgimissüsteem


ultraliQ Ultrafiltratsioonisüsteem 

Eemaldab veest lahustumatud saasteained ja garanteerib mikrobioloogilise puhtuse. Vee koostisest eemaldatakse bakterid, viirused ja parasiidid. Selle tagab süsteemi süda - 0,02 μm läbilaskevõimsusega filtrimembraanid. Filtrimembraanidest välja filtreeritud mikroorganismid ja osakesed eemaldatakse täielikult automaatse tagasipesuga, mis toimub vabalt reguleeritavate ajaintervallide järel. Optimaalse tulemuse saavutamiseks tehakse tagasipesu juba filtreeritud puhta veega, mida hoitakse spetsiaalses survepaagis. Vesi liigub membraanides tagasipesu käigus vastupidises suunas. Samal ajal kui patogeenid eemaldatakse, säilib vee koostises endiselt looduslikud mineraalid.
UltraliQ ultrafiltratsioonisüsteem tagab teile seega kõrgeima kvaliteediga tervisliku joogivee.

RKF pöördosmoosi süsteem on mõeldud kasutamiseks keskmise suurusega tootmisahelasse. Seadmel on 4.3" graafiline puuteekraan, mille all peitub intelligentne mikroprotsessorijuhtimine. See kuvab kõik andmed ühes kohas: näiteks kuvatakse pidevalt permeaadi kvaliteet ja pehmendamise või antiskalaatori pumpade funktsioon. Lisaks saate ekraanilt vaadata ka puhastatud vee nominaaltaset. Grünbecki osmoliQ süsteemi olulised eelised on optimeeritud pumba jõudlus ja mootori kiiruse automaatne reguleerimine. Lisaks on süsteemil Modbus RTU ja sagedusmuunduriga kõrgsurvepump. Süsteem võimaldab ühendamist levinud BUS-süsteemidega.
Võimekus 4 000 - 15 000 liitrit ööpäevas sõltuvalt versioonist.
OsmoliQ pöördosmoosi süsteem on mõeldud kasutamiseks suurte mahtudega tootmisahelates. Sanaselt OSMO-RKF'ile on ka Osmoliq varustatud 4,3" graafilise puuteekraaniga, mill all on intelligentse mikroprotsessorjuhtimine. See kuvab kõik andmed ühes vaates: püsivalt näidatakse teile permeaadi tootlikkust, pehmenduse või antiskaleerimispumpade funktsiooni. Lisaks saate ekraanilt kontrollida puhastatud vee mahuti veetaset. Olulised eelised, mida Grünbeck osmoliQ süsteem pakub, hõlmavad optimeeritud pumpamisvõimsust ja automaatset mootori kiiruse reguleerimist. Lisaks on süsteem varustatud Modbus RTU ja sagedusmuunduriga kõrgsurvepumbaga. Ühendamine tavapäraste BUS-süsteemidega on võimalik. Tänu kõrgsurvepumba pehmele käivitumisele ja väljalülitumisele välditakse suuri rõhulööke, mis säästab oluliselt  membraane ja mille tulemusel nende eluiga pikeneb märkimisväärselt. Veebipõhine ühendus ja e-posti teel saadetavad andmed reaalajas. Puutevaba vooluhulgalugeja Kõrgsurvepump on R  terasest, pikk kasutusiga. Ülikõrge permeaadi tootlikus (kuni 80% efektiivsust).
Võimsused 4 000 - 30 000l ööpäevas.
GENO-EDI-X

Elektrodeionisaator ülipuhta vee saamiseks. Kasutatakse peale pöördosmoosi. Võimalik saavutada elektrijuhtivus kuni 0,055 µS/cm. Elektrodeionisatsioon (EDI) on elektrokeemiline veetöötlusprotsess, mis ühendab endas elektrodialüüsi ja ioonivahetuse tehnoloogiaid. EDI moodul koosneb ioonselektiivsetest membraanidest ja regenereerivatest ioonvahetusvaikudest, mis on paigutatud kahe elektroodi vahele. Alalisvoolu pinget rakendatakse elektroodidele, sundides ioone vastavalt nende laengule liikuma, mille tulemusel saadakse ülipuhas vesi. Erinevatel EDI süsteemimudelitel on maksimaalsed tootmiskogused 100 l/h kuni 2 700 l/h.

Toorvee piir <40 µS/cm.